Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2016-12-09 10:04:56.

LIST DO ŚWIETEGO MIKOŁAJA

 „Mój cudowny Mikołaju

Wiem, że mieszkasz w pięknym kraju.

Daj mi, proszę dziś prezenty

Bo ja wiem, że jesteś święty

Mikołaju mój kochany

Kup coś dla mojej mamy

Mikołaju mój brodaty

Kup coś dla mojego taty…”

Oto fragment urokliwego wiersza, za który Wiktoria Sztab uczennica klasy IIa, zdobyła nagrodę w XII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „List do św. Mikołaja”. Na konkurs wpłynęły 152 listy, z których komisja nagrodziła 22 prace w kategorii przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Wiktoria w towarzystwie mamy i brata w czytelni Biblioteki Publicznej w Rabce w dniu 6 grudnia odebrała nagrodę z rąk samego Mikołaja, a dyplom wręczyła jej burmistrz miasta p. Ewa Przybyło. Mikołaj nie tylko rozdawał nagrody, ale również czytał głośno adresowane do siebie listy. Ciekawym akcentem spotkania było muzyka prezentowana przez góralską kapelę.

Wiadomość z dnia: 2016-11-25 11:54:11.

ZABAWA ANDRZEJKOWA W KLASACH I-III

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Również uczniowie klas I- III Szkoły Podstawowej w Borzęcie przeżyli wspaniały dzień, pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie imprezy i sprawny jej przebieg. Wspólne
zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas ,,wieczoru wróżb i tańca”.

Wiadomość z dnia: 2016-11-14 08:31:18.

PRZEDSTAWIENIE „KOZUCHA KŁAMCZUCHA”

Z wielkim zainteresowaniem najmłodszych uczniów spotkało się przedstawienie pt.„Kozucha Kłamczucha”, które 24.11.2016 r. aktorzy „Studia Małych Form Teatralnych Sztuka” z Trzebini, zaprezentowali w naszej szkole. Inscenizacja na motywach utworu Janiny Porazińskiej zrealizowana została w formie zabawnej opowieści o niesfornej kózce. Ze spektaklu wypływa cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni. Dzieci bardzo żywo reagowały na akcję i brały udział w przedstawieniu. Dodatkowym atutem była ładna scenografia i oryginalne kostiumy aktorów. Dzieci chętnie śpiewały, uczyły się tańca góralskiego pod bacznym okiem aktorów.

Wiadomość z dnia: 2016-11-14 08:31:18.

UCZEŃ NAGRODZONY

PRZEZ BURMISTRZA MIASTA I GMINY MYŚLENICE

Za szczególne osiągnięcia  naukowe w roku szkolnym 2015/2016 w ramach Funduszu Promowania Wybitnie Uzdolnionych Uczniów przez Gminę Myslenice otrzymuje Tomasz Cegielski - uczeń SP w Borzęcie. Niech odnoszone sukcesy staną się bodżcem do podejmowania kolejnych wyzwań i realizacji swoich marzeń.   

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 394013