Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-10-04 11:10:50.

PAPIEROWE SPRZĄTANIE ŚWIATA”

We wrześniu każdego roku Szkoła szczególnie przypomina uczniom o potrzebie zatroszczenia się o stan naszej Ziemii. Potrzeba opieki nad Nią oczywiście powinna trwać zawsze, jednak jest czas gdzie staramy się coś wspólnie zrobić w tym celu- pokazać, że jesteśmy przyjaciółmi tej Zielonej Planety Układu Słonecznego. Tym razem 27 września nasze działania objęły zbiórkę makulatury (gazet i tektur) z domostw i gospodarstw, w ten sposób oczyściliśmy częściowo nasze lokalne środowisko z papierowych odpadów. Zanim jednak zostały przekazane do odbioru dla Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych wykorzystaliśmy je w zajęciach edukacyjnych z nutką rywalizacji. Uczniowie poszczególnych klas tworzyli zespoły, których zadaniem było zbudowanie wieży, najwyższej i takiej , która się nie przewróci. Było to wcale nie łatwe zadanie, gdyż jedynym spoiwem tych „budowli” była taśma, oczywiście nie wolno były wykorzystywać innych materiałów do wzmocnienia konstrukcji ani też przylepić podstawy do podłogi. Wspólna zabawa uczniów, współpraca w zespołach z jednoczesną rywalizacją międzyklasową przyniosła dużo radości z efektów. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy ósmej, drugie miejsce ex aequo uzyskali uczniowi klasy IVA i VI. Wszystkim pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za wspólną twórczość. O bogactwie pomysłów świadczą zdjęcia.

 

Wiadomość z dnia: 2018-09-25 11:10:06.

OGNISKO KLAS I- III

Wrześniowy, ciepły czas zachęcił klasy młodsze do wyjścia z wychowawcami poza teren szkoły. Maszerując dzielnie pokonaliśmy dosyć długą drogę, jednak widoki, które roztoczyły się przed nami nagrodziły ten trud. Pola winorośli, błyszczący między drzewami zalew i śliczne pola, gdzie rodzice przygotowali dla dzieci miejsce do zabaw i grillowania. Pod opieką nauczycieli dzieci piekły kiełbaski, a po posiłku ruszyły do zabawy. Zajęć nie brakowało, starsi chłopcy grali w piłkę nożną, pozostałe dzieci miały do dyspozycji różne sprzęty sportowe przyniesione przez rodziców.

Czas minął szybko wypełniony atrakcjami. Uczniowie mieli szansę lepiej się poznać, zintegrować i spędzić aktywnie te chwile. Wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Było super!

 

 

Wiadomość z dnia: 2018-09-25 10:29:04.

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO NAJMŁODSZYCH

W dniu 18 września 2018 r. nasza Szkoła gościła przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji z Myślenic Pana sierż. sztab. Dawida Wietrzyka. W spotkaniach poświęconych tematowi Bezpieczna droga do Szkoły - zorganizowanych w trzech grupach wiekowych - uczestniczyły dzieci w wieku od pięciu do jedenastu lat. Głównym celem zajęć była pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Policjant rozmawiał z dziećmi o prawidłowym przekraczaniu jezdni, zwrócił uwagę na wyposażenie ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe oraz odpowiednie oznakowanie rowerów, przestrzegał przed zabawami w pobliżu jezdni, podkreślił formy bezpiecznych zachowań w stosunku do nieznanych osób i zwierząt. Tematem rozmowy z uczniami było również korzystanie z telefonu komórkowego w celu uświadomienia im do czego służy aparat i jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedniego użytkowania. Dzieci chętnie słuchały rad w oparciu o prezentację multimedialną, najmłodsze z uwagą obejrzały film. Wszystkie aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, brały udział w rozmowie, zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa własnego i bliskich. Wykazywały się bardzo dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez jezdnię. Na koniec spotkania otrzymały gadżety odblaskowe.

Spotkania edukacyjno-profilaktyczne odbywać się będą w naszej Szkole w każdym miesiącu. Wierzymy, że przyniosą dobre efekty i przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa naszych wychowanków.

Wiadomość z dnia: 2018-09-24 15:13:41.

XXVIII MAŁOPOLSKI ZLOT SZLAKAMI WALK PARTYZANCKICH

W dniu 15.09.2018r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XXVIII Małopolskim Zlocie Szlakami Walk Partyzanckich, którego celem było m.in. uczczenie 74 rocznicy walk w rejonie Łysiny oraz pamięci partyzantów poległych w czasie walk z okupantem niemieckim. Po uroczystej mszy świętej i wysłuchaniu apelu poległych uczennice: Julia Ćwierz, Natalia Gawęda oraz Agnieszka Mistarz złożyły w imieniu naszej placówki wieniec pod pomnikiem upamiętniającym działalność partyzantki AK w 1944 r.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 639344