Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-10-18 10:37:55.

PROGRAM EDUKACYJNO - PROFILAKTYCZNY

Niecodziennym wydarzeniem w naszym Zespole był udział uczniów klas I - VIII w pełnym emocji programie edukacyjnno - profilaktycznym "Moje Hobby". Zajęcia te pokazały pasje, hobby jako sposób na rozwój, szczęście, satysfakcję życiową. Aktor zamieniający się w żywą rzeźbę opowiadał o sztuce, teatrze, podróżach, alpinizmie. W programie zawarty był krótki instruktaż związany ze wspinaniem oraz prezentacją sprzętu górskiego. Wszystko opatrzone było muzyką, zdjęciami, ciekawymi filmikami.

Prezentacja zachęcala do poszukiwania i rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a co za tym idzie stanowiła pozytywną profilaktykę uzależnień, kładła nacisk na kształtowanie pozytywnych wzorców.    

Wiadomość z dnia: 2018-10-15 09:20:34.

ŚLUBOWANIE KLASY I DZIEŃ NAUCZYCIELA

12 października b. r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I-szej. Pierwszoklasiści w obecności dyrektora, nauczycieli, wszystkich uczniów szkoły oraz zaproszonych rodziców przedstawili krótki program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor Krzysztof Halek. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Borzęcie. Na zakończenie wszystkie pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Po wystąpieniu pierwszaków miała miejsce druga część uroczystości – program artystyczny z okazji Dnia Nauczyciela w wykonaniu uczniów z klasy III. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele miłych i ciepłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Na koniec uroczystości głos zabrał dyrektor, który mówił o trudnej, ale jakże ważnej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wiele sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Wiadomość z dnia: 2018-10-04 11:18:45.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28 września obchodziliśmy kolejną edycję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W bieżącym roku szkolnym w obchodach tego dnia uczestniczyło 4579 szkół z 36 państw świata. W ŚDTM uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły z klas czwartych, piątych, szóstej, siódmej i ósmej. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki matematyczne z wykorzystaniem znajomości tabliczki mnożenia i umiejętności logicznego myślenia. Zmierzyli się z następującymi zadaniami:

  • Tarcza z tabliczką mnożenia

  • Bystrzak

  • Tabliczka z mnożeniem

  • Labirynt z mnożeniem

  • Kwadrat łaciński

  • Łamigłówka zapałczana

  • Tabelka z szyfrem

  • Sudoku

  • Szyfrowane równości

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami a wszystkim, którzy znaleźli prawidłowe rozwiązania serdecznie gratulujemy, zapraszając do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego międzynarodowego wydarzenia.

Wiadomość z dnia: 2018-10-04 11:13:07.

NOC MŁODYCH NAUKOWCÓW

28 września uczniowie starszych klas naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Noc Naukowców. Mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Archeologiczne, Instytut Nauk Geologicznych PAN, Akademię Górniczo- Hutniczą, Uniwersytet Rolniczy. Braliśmy udział w wykładach, warsztatach, pokazach,m in.  ,,Różne oblicza węgla", ,,Świat mikroskamieniałości", ,,Zwierzęta egzotyczne", ,,Jak pasożyty opanowują swoich właścicieli", ,,,Pierwsza pomoc u małych zwierząt". 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 639351