Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-01-02 18:18:15.

JASEŁKA DLA NAJMŁODSZYCH

 

Już od kilku lat przedszkolaki przygotowują jasełka dla swoich babć i dziadków. W tym roku klasa V postanowiła zrobić najmłodszym niespodziankę i zaprosiła ich na króciutką inscenizację.

"Józef i Maryja idą w pierwszej scenie nocą do Betlejem”, nie mogą znaleźć miejsca na nocleg. I oto niepodziewanie pojawia się przekupka o szlachetnym sercu – zaprasza ich do stajenki. Tu narodzi się Zbawiciel. W skromnych progach będzie przyjmował hołd od pasterzy, którzy ofiarowali Mu jabłka, chleb i miód oraz Mędrców ze Wschodu Kacpra, Melchiora i Baltazara.

Gromkie brawa świadczą o tym, że przedstawienie się podobało.

Wiadomość z dnia: 2017-01-02 18:18:15.

KONKURS PLASTYCZNY

"ANIOŁY, ANIOŁKI BOŻONARODZENIOWE"

Już po raz dziewiąty Szkoła Podstawowa w Jaworniku zaprosiła uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym "ANIOŁY, ANIOŁKI BOŻONARODZENIOWE". Nasi uczniowie wykonali 18 prac. Wszystkie były niezwykłe, niepowtarzalne i bardzo "anielskie". Niestety tylko pięć spośród nich mogło wziąć udział w konkursie. Były to aniołki Jagody Cegielskiej i Mai Kraus z klasy I, Julii Żądło z IIb, Joanny Półtorak z IIa i Karoliny Tabak z klasy IIIb. Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę oryginalność, estetykę i samodzielność wykonania, nagrodziła pracę Asi Półtorak. Wszystkim twórcom serdecznie gratulujemy! Aniołki można było zobaczyć w naszej szkole na przedświątecznej wystawie, a ich autorzy odebrali z rąk dyrektora Krzysztofa Halka słodkie nagrody.

Wiadomość z dnia: 2016-12-22 15:05:32.

JASEŁKA W ZPO

„O, jak bardzo byśmy dowiedzieć się chciały, jak na świat przyszedł Pan Jezus mały” – mówiły dzieci z klasy III b podczas Szkolnych Jasełek. Takie pragnienia mieli chyba od zawsze dorośli i dzieci nie tylko z naszej szkoły. Przedstawienie Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów z klasy II b, III b i uczennice z klasy III a, miało za zadanie przybliżyć wydarzenia Narodzenia Jezusa. Widzowie i mali aktorzy, grający uczniów ze szkoły, zostali zawiadomieni przez Gwiazdki, że „ich oczy ujrzą, co się działo tej niezwykłej nocy”. Od tego momentu, nastąpiło przeniesienie do czasów, gdy Syn Boży zstąpił na ziemię. Pastuszkowie, Trzej Królowie i zły Król Herod z dworzanami, towarzyszyli zgodnie ze słowami Pisma Świętego, dziejom Najświętszej Rodziny w żłóbku. Później zniknęli prawie wszyscy aktorzy, mały Pan Jezus z Maryją i Józefem był już niewidoczny. Był to znak, że przeniesienie w czasie już się skończyło, historia Bożego Narodzenia została przypomniana i nastąpił powrót do współczesności, „byśmy (jak mówili młodzi artyści), gdy chwile przyjdą trudne, i różne wątpliwości, ogrzali serca bliskich, cząstką Boga pełnego miłości”.

Wiadomość z dnia: 2016-12-20 10:08:30.

FINAŁ KONKURSU NA NAJDŁUŻSZY ŁAŃCUCH CHOINKOWY

W piątek, 16 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na najdłuższy łańcuch choinkowy. Do pracy ruszyły wszystkie klasy. Efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Jury, pod kierunkiem pana Gabriela Ćwierza skrupulatnie notowało długość łańcuchów i przeliczało na jednego ucznia. Nad sprawnym i uczciwym przebiegiem akcji czuwały przedstawicielki samorządu: Klaudia Ćwierz i Ania Weszka. Obserwatorami byli wszyscy uczniowie, pan Dyrektor i nauczyciele. Uczniowie klasy szóstej, którzy dokonywali pomiarów musieli wykazać się dobrą kondycją i sprawnością, aby rozmotać długie sznury ozdób. Na koniec oczekiwany werdykt jury: zwycięża klasa VI, która wykonała łańcuch o długości... 210 metrów, co w przeliczeniu na jednego ucznia tej klasy daje wynik ponad 26 metrów! Pracowitość i upór zostały nagrodzone. Przewodnicząca klasy otrzymała z rąk pana Dyrektora torbę słodyczy. Drugie miejsce przypadło II b - 135 m, trzecie klasie III b - 120 metrów. Sumując wszystkie łańcuchy otrzymamy 736 metrów, co w przeliczeniu na jednego ucznia szkoły daje wynik 6 metrów, 29 centymetrów.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i mamy nadzieję, źe te piękne ozdoby udekorują świątecznie szkołę.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 394004