Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-01-23 10:05:31.

RATUJEMY ŻYCIE

Już od 7 lat, w naszej szkole, uczymy dzieci udzielania pierwszej pomocy. Chcemy,by mali ratownicy zdobywali doświadczenia, aby jako dorośli ludzie potrafili  w realnej sytuacji ratować życie i nie bali się tego robić. Tym razem to rodzice mieli okazję do przypomnienia sobie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Dla potencjalnego ratownika ważna jest wiedza o tym, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w czasie udzielania pomocy, jak sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, jak wzywać pomoc w domu, w terenie czy na drodze, jak stosować automatyczny defibrylator. Pod fachowym okiem ratownika medycznego Krzysztofa Frączka można było poćwiczyć na fantomach przywracanie pracy serca i oddechu u dorosłych i dzieci, a także postępowanie w przypadku zadławienia i przy ataku padaczki.  

Wiadomość z dnia: 2017-01-23 10:04:16.

GMINNY I POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Stało sie już tradycją, że nasi uczniowie prezentują swoje wokalne umiejętności na konkursach pozaszkolnych. W tym roku szkolnym 17.01 i 20.01 Weronika Leśniak i Klaudia Ćwierz z V klasy pięknie zaprezentowały się w Powiatowym i Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Choć konkurencja była duża i wielu solistów ubiegało sie o uznanie w oczach wymagającego jury Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Głogoczowie, Weronika Leśniak w zachwyciła interpretacją kolędy "Lulejże mi lulej" i otrzymała wyróżnienie. Życzymy dalszych sukcesów!

Wiadomość z dnia: 2017-01-23 10:02:20.

BIAŁA SZKOŁA W PORĘBIE WIELKIEJ

W dniach od 16 do 20 stycznia 2017 uczniowie klasy III a i IIIb wraz z wychowawcami panią Paulina Zając oraz panią Urszula Wrońską-Pitala wyjechali na białą szkołę do Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej.

Tam każdego dnia czekały na nas miłe niespodzianki. Już pierwszego dnia spacerowaliśmy po zabytkowym parku Wodzickich oraz zdobywaliśmy Potaczkową, poznawaliśmy historię i walory turystyczno wypoczynkowe Poręby Wielkiej, a wieczorem bawiliśmy się na dyskotece zapoznawczej. W następnym dniu wyruszyliśmy do Niedźwiedzia podziwialiśmy walory przyrodnicze trasy i budowę geologiczną Gorców.
Byliśmy także na wycieczce autokarowej w Zakopanem. Zwiedzaliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, spacerowaliśmy po Krupówkach. W czasie podróży poznawaliśmy charakterystykę mijanych miejscowości.

Dopisywała nam piękna pogoda, każdego dnia czekała na nas jakaś niespodzianka. Dzieci najbardziej ucieszyły zjazdy na ślizgach oraz nauka jeżdżenia na łyżwach. W godzinach popołudniowych były zajęcia rekreacyjno sportowe na sali gimnastycznej, bilard,piłkarzyki,siłownia oraz nauka piosenek, konkursy, olimpiady sportowe, dyskoteki.Wszystkie konkurencje nagradzane były dyplomami oraz drobnymi upominkami.

Wróciliśmy bardzo zadowolenie, tym bardziej, że dla wielu była to pierwsza dłuższa rozłąka z domem rodzinnym. Mamy nadzieję że ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych.

Wiadomość z dnia: 2017-01-19 13:09:02.

IV edecja GMINNEGO KONKURSU ANGIELSKICH KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH 

19 stycznia w naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Angielskich Kolęd I Piosenek Świątecznych "Merry Christmas 2017". Do rywalizacji przystąpili uczniowie z 10 szkół podstawowych Miasta I Gminy Myślenice. I znów już po raz czwarty wysłuchaliśmy pięknych piosenek-zarówno tych tradycyjnych (Jingle Bells, Silent Night) jak i nowoczesnych( Mary did you know, Shake up Christmas). Po burzliwych obradach członkowie jury ogłosili następujące wyniki:

1 miejsce - Martyna Winnicka - Głogoczów

2 miejsce - Julia Jaśkowiec - Trzemeśnia i Magdalena Matoga - Bysina

3 miejsce - Martyna Jarząbek - Zawada

Nasza przedstawicielka-Kasia Cegielska zdobyła wyróżnienie za piosenkę" Joy to the world". Pan Dyrektor rozdał wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia, a zwycięzcom wspaniałe niespodzianki ufundowane przez Pana Burmistrza Macieja Ostrowskiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 394003