Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-10-15 09:20:34.

ŚLUBOWANIE KLASY I DZIEŃ NAUCZYCIELA

12 października b. r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I-szej. Pierwszoklasiści w obecności dyrektora, nauczycieli, wszystkich uczniów szkoły oraz zaproszonych rodziców przedstawili krótki program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor Krzysztof Halek. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Borzęcie. Na zakończenie wszystkie pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Po wystąpieniu pierwszaków miała miejsce druga część uroczystości – program artystyczny z okazji Dnia Nauczyciela w wykonaniu uczniów z klasy III. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele miłych i ciepłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Na koniec uroczystości głos zabrał dyrektor, który mówił o trudnej, ale jakże ważnej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wiele sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Wiadomość z dnia: 2018-10-04 11:18:45.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28 września obchodziliśmy kolejną edycję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W bieżącym roku szkolnym w obchodach tego dnia uczestniczyło 4579 szkół z 36 państw świata. W ŚDTM uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły z klas czwartych, piątych, szóstej, siódmej i ósmej. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki matematyczne z wykorzystaniem znajomości tabliczki mnożenia i umiejętności logicznego myślenia. Zmierzyli się z następującymi zadaniami:

  • Tarcza z tabliczką mnożenia

  • Bystrzak

  • Tabliczka z mnożeniem

  • Labirynt z mnożeniem

  • Kwadrat łaciński

  • Łamigłówka zapałczana

  • Tabelka z szyfrem

  • Sudoku

  • Szyfrowane równości

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami a wszystkim, którzy znaleźli prawidłowe rozwiązania serdecznie gratulujemy, zapraszając do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego międzynarodowego wydarzenia.

Wiadomość z dnia: 2018-10-04 11:13:07.

NOC MŁODYCH NAUKOWCÓW

28 września uczniowie starszych klas naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Noc Naukowców. Mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Archeologiczne, Instytut Nauk Geologicznych PAN, Akademię Górniczo- Hutniczą, Uniwersytet Rolniczy. Braliśmy udział w wykładach, warsztatach, pokazach,m in.  ,,Różne oblicza węgla", ,,Świat mikroskamieniałości", ,,Zwierzęta egzotyczne", ,,Jak pasożyty opanowują swoich właścicieli", ,,,Pierwsza pomoc u małych zwierząt". 

Wiadomość z dnia: 2018-10-04 11:10:50.

PAPIEROWE SPRZĄTANIE ŚWIATA”

We wrześniu każdego roku Szkoła szczególnie przypomina uczniom o potrzebie zatroszczenia się o stan naszej Ziemii. Potrzeba opieki nad Nią oczywiście powinna trwać zawsze, jednak jest czas gdzie staramy się coś wspólnie zrobić w tym celu- pokazać, że jesteśmy przyjaciółmi tej Zielonej Planety Układu Słonecznego. Tym razem 27 września nasze działania objęły zbiórkę makulatury (gazet i tektur) z domostw i gospodarstw, w ten sposób oczyściliśmy częściowo nasze lokalne środowisko z papierowych odpadów. Zanim jednak zostały przekazane do odbioru dla Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych wykorzystaliśmy je w zajęciach edukacyjnych z nutką rywalizacji. Uczniowie poszczególnych klas tworzyli zespoły, których zadaniem było zbudowanie wieży, najwyższej i takiej , która się nie przewróci. Było to wcale nie łatwe zadanie, gdyż jedynym spoiwem tych „budowli” była taśma, oczywiście nie wolno były wykorzystywać innych materiałów do wzmocnienia konstrukcji ani też przylepić podstawy do podłogi. Wspólna zabawa uczniów, współpraca w zespołach z jednoczesną rywalizacją międzyklasową przyniosła dużo radości z efektów. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy ósmej, drugie miejsce ex aequo uzyskali uczniowi klasy IVA i VI. Wszystkim pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za wspólną twórczość. O bogactwie pomysłów świadczą zdjęcia.

 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 616553