Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Kalendarz Szkolny
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-12-17 09:39:18.

GMINNE ZAWODY PŁYWACKIE

13 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnych zawodach pływackich, które odbywały się na krytej pływalni w Myślenicach. Reprezentację tworzyli uczniowie: Jan Suder - kl. 3, Józef Madej - kl. 3, Eryk Suruło - kl. 4a, Bartłomiej Opryszek - kl. 6 oraz uczennice: Maja Suruło - kl. 1, Anna Weszka - kl. 6, Klaudia Ćwierz - kl. 7 i Justyna Madej - kl. 8. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na dystansach 25 i 50 metrów. Zawody należy zaliczyć do udanych, ponieważ oprócz zdobytych medali przez Józefa Madeja (I miejsce, 25m. stylem grzbietowym), Eryka Suruło (III miejsce, 25m. stylem grzbietowym), Mai Suruło (I miejsce, 25m. stylem grzbietowym) i Justyny Madej (I miejsce, 50m. stylem grzbietowym) nasi uczniowie nabyli nowe sportowe doświadczenia, które pomogą im w dalszym realizowaniu swojej pasji.

Wiadomość z dnia: 2018-12-13 10:29:41.

WIZYTA W MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI W MYŚLENICACH

12 grudnia 2018 roku klasy I-III naszej szkoły odwiedziły Muzeum Niepodległości w Myślenicach. To jeden z zaplanowanych obiektów, które zwiedzimy w ramach projektu „Dziecko w muzeum”.

Muzeum prezentuje zbiory i archiwalia przeniesione z dotychczasowej siedziby muzeum w Domu Greckim, ale także nowe ekspozycje, które wciąż są powiększane. Panie przewodniczki w bardzo ciekawy sposób zaprezentowały historię Myślenic i okolic od najdawniejszych świadectw aż po dzień dzisiejszy. Wszystkie pomieszczenia dzieci oglądały z dużą ciekawością, przy czym niekwestionowaną „ gwiazdą”okazał się niemiecki wóz opancerzony. Uczniowie z wielką uwagą obejrzeli zdjęcia autorstwa Mieczysława Nowaka „Przenikanie w przeszłość”, odnajdując miejsca, które są im znane i ze zdzieieniem rozpoznając je na starych fotografiach.

To świetna lekcja historii, której można doświadczyć niemalże „namacalnie”. Obdarowani widokówkami ze „starych” Myślenic opuściliśmy piękne mury muzeum zapewniając, że jeszcze tu wrócimy.

Wiadomość z dnia: 2018-12-03 09:17:51.

CZARY MARY, WOSKU LANIE, 

CO MA STAĆ SIĘ, NIECH SIĘ STANIE!!!

Czym są Andrzejki i Katarzynki? Kiedyś były to wieczory spotkań i wróżb dziewcząt w Andrzejki i chłopców w Katarzynki marzących o narzeczonych i małżeństwie. Dziś wróżymy dla zabawy i przyjemności. Andrzejki od wieków odprawiały dziewczęta nie tylko w prawie wszystkich regionach Polski, ale także w wielu krajach Europy, a zwłaszcza w Grecji. W zbliżonej do dzisiejszej postaci andrzejkowe wróżby pojawiły się mniej więcej na przełomie XVI i XVII w. Wróżb było całe mnóstwo. Niektóre z nich niesione tradycją przetrwały do dziś. Lejemy gorący wosk, ustawiamy buty, rzucamy kostkami do gry, wróżymy z kubeczków, ciasteczek, serc, itd.

W wigilię świętego Andrzeja także w naszej szkole odbyły się zabawy andrzejkowe. Przed południem bawili się uczniowie z klas I – III, a po południu uczniowie z klas starszych. Zgodnie ze szkolnym zwyczajem salę przygotowali uczniowie z klasy III. Oni także weszli w role wróżbitów na zabawie dla dzieci z klas młodszych. Były tańce i wesołe zabawy przy muzyce. I najważniejsze – wszystkie przepowiednie były szczęśliwe!

Rodzicom dziękujemy za przygotowanie pysznego poczęstunku!

Wiadomość z dnia: 2018-11-16 09:26:21.

KONKURS ASTRONOMICZNY

W dniu 15 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej w Porębie odbył się finał gminnego konkursu astronomicznego „Gwiazdy Wolności”. Konkurs został zorganizowany z okazji 100 – lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz w 64 rocznicę śmierci Tadeusza Banachiewicza – patrona szkoły. W konkursie udział wzięły Julia Ćwierz oraz Natalia Gawęda z klasy 8. Podczas gdy jury oceniało prace uczestnicy konkursu oglądali prezentację "Tajemnice Wszechświata - obserwacje astronomiczne" - pana Radosława Ambroży. Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Gratulujemy posiadanej wiedzy astronomicznej.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 650031