Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-10-14 17:51:32.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZYM ZESPOLE

Dnia 13 października 2017 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Borzęcie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Występ uczniów poprzedziło przemówienie dyrektora Zespołu, Pana Krzysztofa Halka, w którym przypomniał historię powstania Komisji Edukacji Narodowej oraz role nauczyciela we współczesnym świecie i życiu każdego ucznia. Przekazał  również podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom za pracę i zaangażowanie w życie szkoły.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. W pierwszej części akademii odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie poprzedził krótki program artystyczny będący wstępem do pasowania na pełnoprawnych uczniów szkoły, przygotowany przez dzieci z kl. I pod kierunkiem p. Pauliny Zając, wychowawcy kl. I. Po zakończeniu przedstawienia odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków. Uczniowie złożyli przysięgę na kodeks ucznia. Następnie Pan Dyrektor pasował każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotkniecie jego lewego ramienia dużą kredką życząc przy tym wielu sukcesów w nauce. Każdy uczeń otrzymał okolicznościowy dyplom pasowania na ucznia i słodki upominek.

Po tej uroczystej i niezwykle emocjonującej dla pierwszaków chwili, wystąpili uczniowie klas III, którzy poprzez swój program artystyczny i odśpiewanie życzeń uczcili wszystkich nauczycieli oraz podziękowali za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Starsi uczniowie w osobach Wiktorii Cegielskiej z kl. IV, Katarzyny Cegielskiej z klasy VI oraz Tomasza Cegielskiego z klasy VII przygotowali natomiast wspaniały koncert, gdzie zaprezentowali swoje zdolności muzyczne.

Po zakończeniu tej części akademii delegacja uczniów wręczyła wszystkim pracownikom szkoły własnoręcznie przygotowane piękne róże z masy solnej. Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a efekty uroczystości spełniły zamierzone cele organizatorów.

Wiadomość z dnia: 2017-10-10 10:44:10.

DZIEŃ UŚMIECHU

6 października 2017r. w Naszej Szkole obchodzono Dzień Uśmiechu, organizatorem był Samorząd Uczniowski. Ten wyjątkowy dzień istnieje od 1999 roku (kalendarzowo przypada na pierwszy piątek października). Pomysłodawcą utworzenia takiego dnia był Harvey Ball, również twórca symbolu uśmiechniętej buzi „Smiles face”. Dziedzina nauki zajmująca się badaniem śmiechu (gelotologia) informuje, że śmiech odpędza stres, wzmacnia układ odpornościowy, stymuluje pojawienie się endorfin, które poprawiają nastrój.
Wymienia się 19 rodzajów uśmiechów, w których bierze udział od 5 do 53 mięśni twarzy. Niestety wraz z wiekiem ilość uśmiechów zmniejsza się od kilkuset dziennie u noworodka do kilkudziesięciu u osoby dorosłej. Odpowiedź dlaczego tak się dzieje niech pozostanie w gestii czytelnika. Biorąc pod uwagę częste stwierdzenie, że „Śmiech to zdrowie” Samorząd Uczniowski Naszej Szkoły proponuje zatrzymanie uśmiechu na każdy dzień życia i obdarowywanie nim napotykane osoby.

Wiadomość z dnia: 2017-10-02 09:42:39.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ma na celu promowanie lektury i głośnego czytania. Psychologowie i nauczyciele podkreślają, że głośne czytanie stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, rozbudowuje słownictwo, wzmacnia więzi rodzinne.

Tradycją już się stało, że w tym dniu naszą szkołę odwiedzają absolwenci, aby poczytać młodszym koleżankom i kolegom. Weronika Knap, studentka krakowskiej ASP, czytała klasom I-III swoją ulubioną lekturę „Pompona w rodzinie Fisiów”. Dzieje niesfornego smoczka spodobały się młodym słuchaczom.

Starsze klasy wysłuchały fragmentów książek czytanych przez nauczycieli w klasach. Sami zdecydowali, co chcą słuchać. Klasy czwarte postawiły na „Magiczne drzewo”: IVa słuchała „Grę”, a IVb „Olbrzyma”, piąta śledziła dzieje „Ronji, córki zbójnika”, szósta poznała przygody Pitu i Kudłatej, a siódma „Dynastię Miziołków”.

Wiadomość z dnia: 2017-10-02 09:41:58.

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

29 września obchodziliśmy już VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W obchodach tego święta uczestniczą szkoły z wielu państw Europy, min. z Polski, Czech, Słowacji, Rosji, Austrii, Rumunii, Włoch itp. Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję. Organizatorom święta przyświeca cel propagowania wśród uczniów młodszych i starszych, a także wśród dorosłych znajomości tabliczki mnożenia, jakże ułatwiającej opanowywanie kolejnych umiejętności matematycznych. Uczniowie i dorośli pracownicy szkoły mieli możliwość zdobywania w ciągu kolejnych przerw między lekcjami Certyfikatów Ekspertów Tabliczki Mnożenia bądź plakietek Ekspert Tabliczki Mnożenia. Warunkiem otrzymania tych odznak było zdanie egzaminu przed komisją egzaminatorów. Należało prawidłowo odpowiedzieć na 5 pytań zadanych przez komisję z zakresu tabliczki mnożenia. Stopień trudności pytań był oczywiście zróżnicowany. Komisję Egzaminatorów stanowili uczniowie klas 4: Tomasz Ćwierz i Oskar Szczurek. Z zadowoleniem stwierdzamy duże zainteresowanie uczniów zdobywaniem Certyfikatów. Okazało się, że pozytywnie zdało egzamin ponad 60 uczniów, co świadczy o dobrej znajomości tabliczki mnożenia większości uczniów naszej szkoły. Zabawę na pewno będziemy kontynuować w przyszłym roku szkolnym.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 463304