Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-01-25 15:07:16.

BIAŁA SZKOŁA W PORĘBIE WIELKIEJ

W dniach od 16 do 20 stycznia 2017 uczniowie klasy III a i IIIb wraz z wychowawcami panią Paulina Zając oraz panią Urszula Wrońską-Pitala wyjechali na białą szkołę do Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej.

Tam każdego dnia czekały na nas miłe niespodzianki. Już pierwszego dnia spacerowaliśmy po zabytkowym parku Wodzickich oraz zdobywaliśmy Potaczkową, poznawaliśmy historię i walory turystyczno wypoczynkowe Poręby Wielkiej, a wieczorem bawiliśmy się na dyskotece zapoznawczej. W następnym dniu wyruszyliśmy do Niedźwiedzia podziwialiśmy walory przyrodnicze trasy i budowę geologiczną Gorców.
Byliśmy także na wycieczce autokarowej w Zakopanem. Zwiedzaliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, spacerowaliśmy po Krupówkach. W czasie podróży poznawaliśmy charakterystykę mijanych miejscowości.

Dopisywała nam piękna pogoda, każdego dnia czekała na nas jakaś niespodzianka. Dzieci najbardziej ucieszyły zjazdy na ślizgach oraz nauka jeżdżenia na łyżwach. W godzinach popołudniowych były zajęcia rekreacyjno sportowe na sali gimnastycznej, bilard,piłkarzyki,siłownia oraz nauka piosenek, konkursy, olimpiady sportowe, dyskoteki.Wszystkie konkurencje nagradzane były dyplomami oraz drobnymi upominkami.

Wróciliśmy bardzo zadowolenie, tym bardziej, że dla wielu była to pierwsza dłuższa rozłąka z domem rodzinnym. Mamy nadzieję że ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych.

Wiadomość z dnia: 2017-01-25 15:03:45.

PRZEDSTAWIENIE „ KRÓLOWA ŚNIEGU”

W dniu 23.01.2017 do naszej Szkoły zawitało Studio Małych Form Teatralnych „Sztuka” z Trzebini. Adaptacja „Królowej Śniegu” – baśni Hansa Christiana Andersena bardzo podobała się dzieciom. Najmłodsi widzowie żywo zaangażowali się w pomoc Gerdzie i poszukiwaniach Kaya. Podpowiadali możliwe rozwiązania, gdzie znaleźć chłopca. Szczęśliwe zakończenie pokazało uczniom, że gdy się kochamy, zwyciężymy każdego wroga.

Przedstawienie miało formę   teatralno – muzyczną. Aktywizowało dzieci do wspólnej zabawy, a barwne i piękne kostiumy oraz bogata scenografia w pełni oddawały baśniową atmosferę spektaklu.

Dzieciom bardzo podobała się sztuka i gromkimi brawami nagrodziły grę aktorów.

Wiadomość z dnia: 2017-01-25 14:59:59.

KARNAWAŁ TRWA!!!

19 stycznia uczniowie klas 4-6 bawili się na balu przebierańców. Naszą szkołą zawładnęły fantastyczne stworzenia i eleganckie damy.Konkurs na najciekawsze i najzabawniejsze przebranie wygrały Natalia Surówka, Alicja Kluzik i Justyna Madej, natomiast konkurs na najładniejszy taniec klasowy wygrali uczniowie klasy 5. Gratulujemy!

Wiadomość z dnia: 2017-01-24 14:42:33.

ZABAWA KARNAWAŁOWA W KL. I-III

Jak co roku w okresie karnawału odbywają się w naszej szkole bale. 23 stycznia dzieci z klas I-III przebrane w różnorodne, kolorowe stroje bawiły się w rytm muzyki.

Dziewczynki ubrane w balowe suknie księżniczek, wróżek, czarownic i postaci z bajek w doskonałych nastrojach pląsały po parkiecie. Chłopcy wybrali stroje rycerzy, kowbojów, żołnierzy, policjantów. Wszak nie od dziś wiadomo, iż za mundurem panny sznurem. 
Podczas trwania zabawy odbyły się również konkursy, które dały dzieciom wiele radości i satysfakcji. Powodzeniem cieszyły się tańce w parach, mniejszych grupkach czy też zabawy taneczne jak "pociąg", "kaczuszki", "gangnam - style".
W salach rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Uwieńczeniem zabawy był wybór Króla i Królowej balu.

Wspólne zabawy, tańce przy wesołych dźwiękach muzyki i to we wspaniałym towarzystwie, dostarczają wiele radości. Uczestnictwo w dobrze zorganizowanym balu, podczas którego panuje niezwykła atmosfera na długo pozostanie w pamięci.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 394019