Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-02-06 12:03:02.

ORGANIZACJA XVIII DNIA PATRONA 6.02.2018

8.00 - 10.35 lekcje według planu

10.50 - Rozpoczęcie XVIII Dnia Patrona - s. gimnastyczna, powitanie drużyn biorących udział w Turnieju

11.00 - 12.30 Turniej Wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim

12.30 - 12.45 przerwa obiadowa

12.45 - 13.15 dalszy ciąg Turnieju

13.15 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, podsumowanie wyników konkursu "Portret rodzinny"

13.30 - Zakończenie XVIII Dnia Patrona

Udział uczniów w Turnieju:

  • 4 lekcja klasa IV b i klasa V pod opieką - p. G. Ćwierza

  • 5 lekcja klasa IV a i klasa VII pod opieką - p. I. Suder-Ligockiej

  • 6 lekcja klasa VI pod opieką - p. B. Krzyszkowskiej

  • Podczas ogłoszenia wyników wszystkie klasy starsze, które są jeszcze w szkole schodzą na salę gimnastyczną

  • Klasy młodsze nie uczestniczą w Turnieju

Wiadomość z dnia: 2018-02-02 09:40:22.

ZABAWA KARNAWAŁOWA W KL. I-III

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie Naszej Szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w czwartek - 1 lutego.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażen. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi serpentynami i gwiazdami zachęcała do szampańskiej zabawy - młodszych uczniów naszej szkoły.

W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, cyganki, różne inne stwory i dziwadła...

Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał‚ zarówno dzieciom jak i wychowawcą. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Na końcu już tradycyjnie wybrani zostali król i królowa balu.

Kolejną atrakcję podczas tegorocznego balu, były także odwiedziny cyrku "SZOK", który już po raz kolejny gościł w naszej szkole.

Najważniejszą osobą był‚ oczywiście klaun, który rozbawiał publiczność swoimi występami. Aplauz wybuchał‚ gdy na scenę do wspólnej zabawy, zapraszał dzieci. Nie zabrakło także chwil "grozy", kiedy pojawiła się treserka z wężem na ramionach. Okazało się szybko, że jest on niegroźny i chętnych do dotknięcia, czy potrzymania gada, było wielu. Obejrzeliśmy także popisy akrobatyczne i żonglerkę. Zachwyt najmłodszych uczniów wzbudził pokaz tresowanych gołębi oraz taniec niedźwiedzia polarnego. Występ cyrkowców rozweselił wszystkie dzieci.

Zabawa karnawałowa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Już niedługo czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki. 

Wiadomość z dnia: 2018-01-22 09:27:35.

WYŚPIEWANY SUKCES NA PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK

Jak co roku nasi uczniowie prezentują swoje talenty muzyczne uczestnicząc w Gminnym i Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. W tym roku nasza szkołe reprezentowali: Weronika Leśniak i Kasia Cegielska z kl. VI oraz Tomasz Cegielski z klasy VII. Duet Kasia i Tomek Cegielscy odnieśli w obu konkursach sukcesy! 16 stycznia w Sułkowicach zdobyli wyróżnienie wśród 131 uczestników powiatowego przeglądu, a 19 stycznia w Głogoczowie wywalczyli I nagrodę śpiewajac i grając na pianinie i skrzypcach tradycyjną kolędę "Bóg się rodzi". Weronika również pięknie się zaprezentowała, jednak tym razem nie miała szczęścia do nagród.

Mimo wszystko gratulacje dla całej trójki bo nie pierwszy raz godnie reprezentują ZPO w Borzęcie.

 

Wiadomość z dnia: 2018-01-12 09:39:00.

NASZE MAŁE ZWYCIĘSTWO

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w konkursach i często mogą pochwalić się wysokimi osiągnięciami. Tak był‚o i tym razem, gdy nasza uczennica z klasy IIIB Julia Kasperek zdobyła wyróżnienie w X edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego "Anioły, Aniołki Bożonarodzeniowe" organizowanego przez Szkołę Podstawową w Jaworniku.

Sukces cieszy nas, tym bardziej, że konkurencja była duża, o uznanie jury walczyło aż 175 prac z 17 szkół‚ podstawowych.

Oby tak dalej! 😊

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 463280