Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Kalendarz Szkolny
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2019-06-22 16:32:35.

WYPOCZYWAJMY BEZPIECZNIE!

Wakacje tuż, tuż - czas swobody, zabawy i beztroski!

Wypoczywajmy więc, ale nie zapominajmy o własnym i cudzym bezpieczeństwie. Zasady bezpieczeństwa są znane naszym uczniom. Przed końcem roku szkolnego warto jednak przypomnieć kilka z nich:

Zranienie – nałóż opatrunek i owiń ranę bandażem.

Krwotok z nosa – pochyl głowę do przodu i uciskaj skrzydełka nosa.

Oparzenie – przez kilka minut polewaj miejsce oparzenia zimną wodą.

Przegrzanie – wejdź do chłodnego pomieszczenia i przyłóż zimny okład do karku i czoła.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Ratujemy życie” uczniowie klas młodszych przypomnieli sobie również w jaki sposób się zachować, gdy zdarzy się wypadek. Ćwiczyli wzywanie pomocy, sprawdzanie przytomności, oddechu, ułożenia poszkodowanej osoby w pozycji bocznej ustalonej oraz resuscytację krążeniowo – oddechową. Zależy nam na tym, aby dzieci nabierały pewności co do swoich umiejętności, aby udzielenie pierwszej pomocy było dla nich czymś naturalnym.

Życzymy wszystkim, by z omawianych zasad i sposobów postępowania nie musieli korzystać.

Do zobaczenia we wrześniu!

Wiadomość z dnia: 2019-06-17 12:40:37.

FINAŁ MIEJSKO - GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO O MYSLENICKI LAUR RECYTACJI 2019

13 czerwca 2019 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego o Myślenicki Laur Recytacji 2019. Konkurs miał miejsce pod koniec kwietnia, w którym udział wzięło aż 82 uczestników. Z klas młodszych do finału zakwalifikowały się dwie osoby: Aleksandra Ćwierz z klasy I-szej i Bartłomiej Ćwierz z klasy II-giej. Choć rywalizacja była ogromna, Ola Ćwierz zdobyła wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

 

Wiadomość z dnia: 2019-06-17 12:38:42.

PROJEKT „PŁYWANIE DLA ZDROWIA”

Od kwietnia klasa pierwsza brała udział w projekcie „Pływanie dla zdrowia”. Głównym celem projektu było nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, a także upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci. Uczniowie zachęcani byli do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Odbyło się pięć wyjazdów do Myślenic na krytą pływalnię Aquarius. Projekt był realizowany przez Gminę Myślenice, współfinansowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego.

Wiadomość z dnia: 2019-06-12 14:11:23.

PIERWSZAKI NA PIKNIKU

Koniec roku szkolnego to czas wycieczek. Klasa I skorzystała z okazji i dzięki uprzejmości rodziców jednego z chłopców, zostało zorganizowane ognisko. Po krótkim spacerze dzieci usmażyły kiełbaski, po czym aktywnie spędziły czas na przydomowym placu zabaw. Wszyscy bawiliśmy się bardzo dobrze. Czas mijał nieubłaganie szybko, a my już planujemy następne takie spotkanie w przyszłym roku szkolnym! Bardzo dziękujemy rodzinie Igorka za pomoc w organizacji pikniku! ☺

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 650030