Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2016-10-14 14:24:33.

SAŁATKA OWOCOWA WEDŁUG MALUSZKÓW

Nastała jesień a wraz z nią czas przeziębień i grypy. Dzieci z oddziału Maluszków, jednak doskonale zdają sobie sprawę, że do zachowania zdrowia potrzebne są witaminy. Z tej okazji, dnia 7. 10.2016 w piątek przygotowały sałatkę owocową. Maluszki dobrze wiedziały, że zanim rozpoczną pracę, konieczne jest umycie rączek. Następnie dzieci przeszły do przygotowania owoców, które dokładnie umysły i obrały, oczywiście z pomocą pań. Kolejny etap polegał na krojeniu owoców. Wszystkie pociechy rewelacyjnie poradziły sobie z tym zadaniem. Trzeba zaznaczyć, iż każdy wiedział jak należy posługiwać się i obchodzić z nożem, który jest ostrym narzędziem. Pokrojone owoce przekładaliśmy do miski, gdzie zostały połączone i wymieszane. Nareszcie nastał wyczekiwany i  najprzyjemniejszy moment, czyli wspólne konsumowanie pysznej, kolorowej i zdrowej sałatki.

Maluszki były bardzo dumne i zadowolone z efektów swojej pracy. Końcowym etapem było wspólne uporządkowanie stanowisk pracy, które poszło szybko i sprawnie.

Wiadomość z dnia: 2016-10-11 21:22:14.

OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY W PRZEDSZKOLU

Dnia 6.10.2016 r. w oddziale 5 i 6- latków zorganizowane zostały warsztaty kulinarne, na których dzieci zrobiły sałatkę owocową. Przedszkolaki przyniosły deseczki, fartuszki i owoce. Warsztaty poprzedzone zostały zajęciami dydaktycznymi na temat witamin które znajdują się w owocach, zostały również przypomniane zasady, które obowiązują podczas robienia sałatki. Następnie udaliśmy się do łazienki umyć ręce, wspólnie z dziećmi zabraliśmy się za krojenie owoców, w naszej sałatce znalazły się jabłka, gruszki, śliwki, pomarańcze, kiwi, winogrona, banany i brzoskwinie. Na zakończenie usiedliśmy wszyscy do degustacji naszej sałatki, która naprawdę była pyszna.

Wiadomość z dnia: 2016-10-11 21:21:50.

RUSZYŁA „AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA”

We wrześniu zostały zrealizowane pierwsze zajęcia z Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Poświęcone one były problematyce adaptacji dzieci i ich integracji w nowym środowisku oraz zostały wprowadzone zostały zasady dobrego zachowania i motywowania dziecka do ich przestrzegania. Wspólnie z przedszkolakami wybraliśmy się w podróż do kosmosu. Dzieci poprzez piosenki i zabawy oraz zagadki matematyczne zintegrowały się i bardzo były zadowolone. Na zakończenie zajęć przedszkolaki malowały kolorowankę o kosmosie.

Wiadomość z dnia: 2016-09-30 11:20:19.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Nasze przedszkole bierze udział co roku w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. 29 września nasze przedszkolaki pod nadzorem nauczycielek i przy ich pomocy uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę - wokół przedszkola oraz teren przedszkolny. Dzieci „uzbrojone” w rękawice ochronne i worki na odpady przemierzały znajome uliczki. Śmieci nie brakowało! Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie.

Dzięki takim wydarzeniom, rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby mogły korzystać z jej uroków.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 393995