Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2018-11-27 11:31:38.

PIERWSZE SUKCESY W GRUPIE MISIÓW

W listopadzie w Przedszkolu Samorządowym w Droginii został zorganizowany konkurs plastyczny,,Orle gniazdo” upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z racji tej wspaniałej rocznicy dzieci zachęcono do udziału w konkursie o tematyce patriotycznej. Przedszkolaki miały okazję wyrazić w formie plastycznej to, czego uczyły się na zajęciach w przedszkolu. Grupę ,,Misiów” reprezentowały Aleksandra Madej i Zuzanna Długosz. Ola zdobyła I miejsce.

Obu dziewczynkom serdecznie gratulujemy.

Wiadomość z dnia: 2018-11-27 11:30:29.

MALUCHY W BIBLIOTECE

Choć najmłodsze w naszej placówce to jednak bardzo ambitne 3/4-latki raźnie ruszyły do biblioteki szkolnej, by sprawdzić na czym polega wypożyczanie książek. Dzieci były pod wrażeniem ciekawych bajeczek, które znalazły na regałach i półkach szkolnych. Chętnie przeglądały książeczki proponowane im przez bibliotekarkę panią Barbarę Krzyszkowską i wypożyczały je do domu.

Dziękujemy za możliwość korzystania z księgozbioru szkolnego i kształtowanie postaw czytelniczych już od najmłodszych lat.

Wiadomość z dnia: 2018-11-21 16:16:21.

DZIEŃ MARCHEWKI U MALUCHÓW

W listopadzie przeprowadziliśmy w naszym przedszkolu uroczysty Dzień Marchewki. Maluchy ubrane na pomarańczowo urządziły sobie wyjątkowe święto. Pokonywały tor przeszkód na uprzednio przygotowanym ,,marchewkowym polu”, śpiewały piosenki tematyczne, rozwiązywały skomplikowane zadania matematyczne od króliczka Szarusia oraz porównywały wielkość tych warzyw. Ponadto dzieci próbowały babeczek marchewkowych samodzielnie dekorowanych lukrem i ozdabianych ,,mini – marchewką”. Na zakończenie zajęć wspólnie z mamą Sergiuszka Gruchacza przygotowały zdrowy sok z marchewki i jabłek.

Dziękujemy pani Urszuli Gruchacz za pomoc w zorganizowaniu ciekawych zajęć i przygotowanie smakołyków dla dzieci.

Wiadomość z dnia: 2018-11-16 10:14:20.

ZAJĘCIA RUCHOWE W PRZEDSZKOLU 

W naszym przedszkolu na bieżąco w ciągu roku są podejmowane działania na rzecz aktywności fizycznej. Podczas tych zajęć dzieci uczestniczą w różnych zabawach i ćwiczeniach gimnastycznych, grach zespołowych na sali gimnastycznej, lub boisku sportowym. Celem tych zajęć i zabaw ruchowych jest rozwijanie sprawności ruchowej, zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu dziecka, rozwijanie aktywności w zabawie i umiejętności współpracy z rówieśnikami.

Zajęcia ruchowe w przedszkolu spełniają bardzo ważną role, ponieważ pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy i kształtują sprawność fizyczną dzieci.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 609066