Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2016-12-07 13:00:06.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku.  Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Kilka dni wcześniej nauczyły się piosenki, którą  specjalnie dla Niego przygotowały.  Na spotkanie Mikołaj przybył z aniołkiem i elfem. Dzieci  powitały gości piosenką. Na koniec Mikołaj obdarował je oczywiście prezentami, za które przedszkolaki serdecznie podziękowały.

Wiadomość z dnia: 2016-11-29 11:46:19.

KLASY DRUGIE CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM

W listopadzie klasy drugie rozpoczęły realizację projektu czytelniczego „Z książką na Ty”. Najważniejsze cele projektu to promowanie czytelnictwa wśród uczniów i przedszkolaków, rozwijanie wyobraźni dzieci oraz umiejętność publicznego występowania.

30 listopada uczniowie z klasy 2b przygotowali i pięknie przeczytali w oddziale przedszkolnym książkę pt. „Pomocnik Mikołaja” M.Dolores Crispin. Przedszkolaki z zafascynowaniem wysłuchały bajki o Karolu, który został pomocnikiem Św. Mikołaja w bardzo nietypowy sposób - kiedy Mikołaj zgubił okulary, Karol czytał mu listy i adresy dzieci, do których skierowane były prezenty. 

Aby lepiej podziałać na wyobraźnię młodych słuchaczy, uczniowie przebrali się za postacie występujące w bajce. Ale na tym nie koniec, po wysłuchaniu utworu dzieci mogły wykazać się talentem artystycznym, wykonując prace plastyczne inspirowane usłyszaną historią. Wykonane przez dzieci prace będzie można podziwiać na wystawce eksponowanej na korytarzu szkolnym.

Wiadomość z dnia: 2016-11-29 11:46:19.

ZDROWE ŚNIADANIE U ŻABEK

Dnia 28.11.2016r. w oddziale 6-latków zorganizowane zostały warsztaty kulinarne, na których przedszkolaki robiły kanapki. Warsztaty poprzedziły zajęcia dydaktyczne na temat zdrowego odżywiania oraz mówione zostały etapy powstania kanapki. Wspólnie udaliśmy sie umyć rączki i każde z dzieci usiadło do stołu, aby zaprojektować swoją zdrową kanapkę. Nasi mali kucharze przynieśli ze sobą warzywa, zdrowe pieczywo, wędlinę oraz różnego rodzaju serki. Kanapki musiały być naprawdę pyszne, ponieważ bardzo szybko znikły z talerzy.

Wiadomość z dnia: 2016-11-29 11:46:19.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Dnia 24 listopada w czwartek w przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci już od samego rana w imprezowych nastrojach i eleganckich strojach oczekiwały na tańce, wróżby i dobrą zabawę. Zgodnie z zapowiedzią zaraz po śniadaniu rozpoczęła się impreza.

W pierwszej kolejności, dzieci dowiedziały się najważniejszych informacji dotyczących andrzejkowych obyczajów. Następnie, aby tradycji stało się zadość, dzieciaki z pomocą pań rozpoczęły wróżby. „Dowiedziały się” między innymi, które z nich pierwsze czeka ślub, jakie będzie imię sympatii. Dzieci otrzymały również od wróżki zalecenia zdrowotne na przyszłość.

Główną atrakcją zabawy było lanie wosku przez klucz oraz rozszyfrowywanie powstałych figur. Oprócz wróżenia i zabawy przy muzyce, dzieci brały udział w konkursach z nagrodami, częstowały się pysznymi ciasteczkami oraz zdrowymi owocami.

Impreza była znakomita, a przedszkolaki bawiły się doskonale, aż do samego końca imprezy.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 393991