Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2017-01-12 13:13:15.

„GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK”

W dniu 11 stycznia 2017r. odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Zespole Placówek Oświatowych w Bysinie. Nasze przedszkole reprezentowały:

Magdalena Śliwa z oddziału „Sowy”, oraz Martyna Ćwierz z oddziału „Myszki”.

  • Magdalena Śliwa zaśpiewała pastorałkę „Jakieś światło nad Betlejem” zajmując I miejsce.
  • Martyna Ćwierz zaśpiewała pastorałkę „Świeć, gwiazdeczko, świeć”.

Obie dziewczynki wróciły do przedszkola z dyplomami i wspaniałymi nagrodami.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Wiadomość z dnia: 2017-01-04 08:56:18.

„SPOTKANIE WIGILIJNE W PRZEDSZKOLU”

W czwartek 22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem, składanie sobie świątecznych życzeń, oraz wspólne kolędowanie. Dzieci w raz z Paniami smakowały barszcz czerwony z uszkami oraz rybę z surówka. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Wiadomość z dnia: 2017-01-04 08:52:27.

SPOTKANIE Z BIBLIOTEKARKĄ

Dnia 19 grudnia 2016 roku, nasze przedszkole odwiedziła panie bibliotekarka. Dzieci były bardzo przejęte tym spotkaniem, ponieważ wszystkie lubią obcować z książką. Po serdecznym powitaniu przybyłego gościa, dzieci słuchały informacji dotyczących biblioteki oraz książek. Pani bibliotekarka opowiadała o swojej pracy oraz związanych z nią ciekawostkach. Dzieci miały okazję dowiedzieć się między innymi na czym polega praca bibliotekarza, jak funkcjonuje biblioteka, do czego służy i jak należy prawidłowo z niej korzystać. Kolejna informacja dotyczyła poprawnego obchodzenie się z książkami, w taki sposób, aby ich nie niszczyć. Gość przywiózł ze sobą masę ciekawych książek, które przedszkolaki mogły poczytać i pooglądać; były to między innymi bajki, słowniki i encyklopedie. Literatura wzbudziła wśród dzieci duże zainteresowanie i ciekawość. Końcowym etapem spotkanie było zadawanie pytań pani bibliotekarce, która z przyjemnością udzielała odpowiedzi. Po zakończeniu spotkania, zadowolone przedszkolaki z uśmiechem pożegnały gościa i obiecały, że zawsze będą dbały o książki.

Wiadomość z dnia: 2016-12-13 09:18:59.

WARSZTATY KULINARNE - PIECZENIE PIERNIKÓW W ODDZIALE ŻABEK


Dnia 8.12.2016r. w oddziale 6-latków odbyły się integracyjne warsztaty kulinarne, na których przedszkolaki robiły pierniki. W przygotowaniach pomagały nam; mama Szymona Turały i Kacpra Nalepy. W pierszy dzień warsztatów zostały przypomniane zasady przygotowywania posiłków, potem każdy umył ręce i zabrał sie do rozwałkowania ciasta. Dzieci wycinały rózne kształty pierników układały je na blasze do pieczenia. W drugim dniu dzieci ozdabiały upieczone pierniki lukrem i dekorowały kolorową posypką, lentynkami i gotowymi ozdobami. Dzieci czerpały radości ze wspólnego przygotowywania ciasteczek.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 393993