Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2017-03-23 12:15:08.

POWITANIE WIOSNY

Tradycyjnie, jak co roku, 21 marca dzieci z naszego przedszkola pożegnały zimę i powitały wiosnę. Zanim jednak to uczyniły, przygotowały wraz z paniami Marzannę oraz bibułowe kwiatki. Wreszcie wesoły i kolorowy korowód przedszkolaków mógł wyruszyć na spacer po okolicy. Dzieci dumnie maszerowały w asyście Marzanny i machały do spotkanych przechodniów własnoręcznie wykonanymi kwiatami. Aby tradycji stało się zadość Marzanna musiała spłonąć na znak odejścia zimy. Przedszkolaki z przejęciem obserwowały to wydarzenie i jednogłośnie stwierdziły, że teraz już nic nie może stanąć na drodze Pani Wiośnie, na którą wszyscy z utęsknieniem czekamy :)

Wiadomość z dnia: 2017-03-15 14:45:20.

„MARCOWA AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA”

W poniedziałek 12.03.2017r. zostały zrealizowane pierwsze zajęcia z XXI Akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Temat zajęć brzmiał: „Jak powstaje deszcz?”. Przedszkolaki opowiadały jak spędzają czas gdy pada deszcz, podając jednocześnie innym dzieciom pomysły spędzania czasu w niepogodę. Dzieci poznały istotę zjawiska, jakim jest krążenie wody w przyrodzie, a naszym celem było kształtowanie u przedszkolaków pozytywnego stosunku do nauki oraz rozwijanie ciekawości w poznawaniu otaczającego świata. Dowiedziały się również jak ważne i potrzebne są opady deszczu dla przyrody. Na zakończenie zajęć dzieci wypowiadały się dlaczego lubią bądź nie lubią deszczu oraz wykonały kartę pracy usprawniającą małą motorykę.

Wiadomość z dnia: 2017-02-21 13:41:01.

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

W czwartek 16 lutego nasze przedszkole zamieniło się w bajkową krainę. Wszystko to za sprawą balu przebierańców. Już z samego rana przybywały do nas przepiękne postacie, od księżniczek, poprzez rycerzy, różnego rodzaju zwierzątka, aż po policjantów i strażaków. Należy podkreślić, że niektórzy z naszych podopiecznych skrzętnie ukrywali się za swoimi maskami, tak że trudno było poznać kto jest kim. W trakcie balu, odbywały się różne konkursy i zabawy z nagrodami, nie mogło tez zabraknąć przepysznego poczęstunku. Wszystkie przedszkolaki prezentowały się prześlicznie. Jednogłośnie przyznajemy, że był to dzień pełen emocji i dobrej zabawy! :)

Wiadomość z dnia: 2017-01-20 12:55:32.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE W PRZEDSZKOLU

         W naszym przedszkolu odbyły sie warsztaty artystyczne, na których dzieci wykonały ramki na zdjęcia z gliny. Pani którą gościliśmy w przedszkolu, pokazała dzieciom jak można ulepić ciekawe i piękne rzeczy z gliny. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom, przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Efektem końcowym naszych warsztatów były piękne ramki z różnymi ciekawymi ozdobami.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 393996