Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2019-02-26 09:17:49.

TAJEMNICE ZIEMI

Najmłodsza grupa naszych podopiecznych, miała okazję poznać tajemnice, które skrywa w sobie ziemia. Wszystko to za sprawą cyklu zajęć dotyczących historii powstania węgla, życia oraz przyczyn wyginięcia prehistorycznych gadów, śladów które pozostały po nich, skamieniałości oraz wybuchów wulkanów. Zajęciom towarzyszyły doświadczenia i eksperymenty, które jeszcze bardziej przybliżyły i pozwoliły zrozumieć maluchom mechanizm działania wulkanu czy specyfikę pracy archeologa. Dzieci miały okazję oglądać skamieniałości co dodatkowo zobrazowało im prehistoryczne dzieje naszej planety.

Wiadomość z dnia: 2019-02-20 14:02:42.

BAL KARNAWAŁOWY TYGRYSKÓW I ŻABEK

Dnia 19.02.2019r w grupie Żabek i Tygrysków odbył się bal karnawałowy. W związku z tym, że dzieci bardzo lubią bawić się w rycerzy i księżniczki, zorganizowaliśmy bal o takiej właśnie tematyce. Chłopcy byli przebrani z rycerzy i królów, natomiast dziewczynki za księżniczki i damy dworu. Zabawie karnawałowej towarzyszyły różne zabawy tj. układanie pociętych obrazków, odgadywanie zagadek tematycznych, zabawy ruchowe i tańce. Na jadalni czekał słodki poczęstunek dla dzieci. Największą radość sprawił przedszkolakom         „Turniej rycerski” gdzie chłopcy mogli walczyć o wybraną damę dworu. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki.

Wiadomość z dnia: 2019-02-19 15:21:29.

TYGRYSKI POZNAJĄ WULKANY

W piątek 15.02.2019r. w grupie 5-latków zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczne na temat wulkanów. Na początku dzieci dowiedziały się co to są wulkany i na czym polega erupcja. Następnie obejrzały film o największych wulkanach na świecie, a potem przedszkolaki ułożyły z rozsypanych liter wyraz: WULKAN. Na zakończenie zajęć przeprowadziliśmy doświadczenie za pomocą octu i sody oczyszczonej, dzięki któremu dzieci mogły zobaczyć i wyobrazić sobie wybuch wulkanu. Tygryski z ogromnym zaangażowaniem brały udział w eksperymencie. Były zachwycone i podekscytowane zajęciami.

Wiadomość z dnia: 2019-02-15 15:29:40.

SZEŚCIOLATKI W KRAINIE LITER

Dnia 13.02.2019r. dzieci z grupy żabek przeniosły się do „Krainy Liter”. Na zajęciach dydaktycznych, które miały na celu wzbogacenie słownika, rozwijanie i doskonalenie umiejętności czytania prostych struktur wyrazowych, oraz rozwijanie pamięci wzrokowej, utrwalaliśmy wiadomości na temat poznanych do tej pory liter. Podczas tych zajęć zostały przeprowadzone różnorodne zabawy słowne i ruchowe. Zajęcia rozpoczęliśmy zabawą „Jedzie pociąg na literkę...” po czym dzieci usiadły do stolika, gdzie za zadanie miały stworzyć swój zbiór literek. Zabawy „ Targ literek” czy „ Gra w sylaby” polegały na pracy w grupie, grę wygrała ta drużyna, która ułożyła najwięcej wyrazów ze swoich zbiorów. Zabawa która sprawił im największą radość to odgadywanie zagadek i układanie z liter ich odpowiedzi . Na koniec dzieci prezentowały z literek swoje imiona i nazwiska.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 639335