Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2018-11-30 09:28:50.

GRUPOWY DZIEŃ KSIĄŻKI U TYGRYSKÓW

W czwartek 22.11 grupa 5-latków obchodziła „Grupowy Dzień Książki”. Na początku zajęć, przedszkolaki dowiedziały się dlaczego warto czytać bajki. Następnie udaliśmy się do naszej szkolnej biblioteki. Pani Basia Krzyszkowska opowiedziała jak wygląda praca bibliotekarki oraz na czym polega wypożyczanie książek. Wraz z Tygryskami przeczytaliśmy listy jakie „napisały” nam książki. Dzieci dzięki nim zrozumiały, że nie wolno czytać podczas posiłku, nie należy także zaginać ich rogów oraz powinno się je szanować, gdyż służą wielu dzieciom. Na zakończenie przedszkolaki wypożyczyły książki, które wraz z rodzicami będą czytać w domu.

 

Wiadomość z dnia: 2018-11-28 16:07:43.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jak przystało na grupę ,,Misiów” postanowiliśmy w naszym przedszkolu uroczyście obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu maluszki przypominały sobie dotychczas poznane piosenki, tańczyły znane im tańce grupowe, słuchały opowiadań o misiach i bawiły się w tradycyjną zabawę ludową ,,Stary niedźwiedź mocno śpi”. Dzieci przytulały się do swoich pluszowych maskotek i pozowały do zdjęć, ale najciekawsze dla nich było rozpakowywanie prezentu od Kubusia Puchatka. Jakież było ich zdziwienie, gdy w olbrzymim pudełku odnalazły ukryty miodek. Za udział w zajęciach maluchy dostawały medal, który z dumą nosiły na piersi. Miłą niespodzianką był również mały poczęstunek. Przedszkolaki zajadały się żelkami w kształcie misiów i piły sok ,,Kubuś” .

Wiadomość z dnia: 2018-11-27 11:31:38.

PIERWSZE SUKCESY W GRUPIE MISIÓW

W listopadzie w Przedszkolu Samorządowym w Droginii został zorganizowany konkurs plastyczny,,Orle gniazdo” upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z racji tej wspaniałej rocznicy dzieci zachęcono do udziału w konkursie o tematyce patriotycznej. Przedszkolaki miały okazję wyrazić w formie plastycznej to, czego uczyły się na zajęciach w przedszkolu. Grupę ,,Misiów” reprezentowały Aleksandra Madej i Zuzanna Długosz. Ola zdobyła I miejsce.

Obu dziewczynkom serdecznie gratulujemy.

Wiadomość z dnia: 2018-11-27 11:30:29.

MALUCHY W BIBLIOTECE

Choć najmłodsze w naszej placówce to jednak bardzo ambitne 3/4-latki raźnie ruszyły do biblioteki szkolnej, by sprawdzić na czym polega wypożyczanie książek. Dzieci były pod wrażeniem ciekawych bajeczek, które znalazły na regałach i półkach szkolnych. Chętnie przeglądały książeczki proponowane im przez bibliotekarkę panią Barbarę Krzyszkowską i wypożyczały je do domu.

Dziękujemy za możliwość korzystania z księgozbioru szkolnego i kształtowanie postaw czytelniczych już od najmłodszych lat.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 582158