Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2017-12-04 23:01:14.

ZABAWA ANDRZEJKOWA W PRZEDSZKOLU

Dnia 30.11.2017 r. w przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Zaraz po śniadanku, dzieci udały się do sal, by dowiedzieć się skąd w polskiej tradycji wzięły się „Andrzejki” oraz o zwyczajach panujących w tym właśnie dniu. Główną atrakcją zabawy było oczywiście lanie wosku przez klucz i rozszyfrowywanie powstałych figur. Przedszkolaki poznały także imiona swoich sympatii J Oprócz wróżenia i zabawy przy muzyce, dzieci brały udział w konkursach z nagrodami, a także częstowały się pysznymi ciasteczkami oraz zdrowymi owocami.

Wiadomość z dnia: 2017-12-04 22:54:01.

POZNAJEMY TAJNIKI LUDZKIEGO CIAŁA

W ramach cyklu zajęć dotyczących higieny i zdrowego stylu życia ludzi, w grupie sześciolatków przeprowadzono ciekawe zajęcia dotyczące budowy, funkcjonowania i zasad działania ludzkiego ciała. Przedszkolaki z wielkim zapałem śledziły ciekawostki na temat budowy serca człowieka, słuchały jego bicia z wykorzystaniem stetoskopu, badały puls przy użyciu ciśniomierza oraz analizowały plastikowy model czaszki ludzkiej. Dopełnieniem ciekawej lekcji anatomii było oglądanie kolorowego albumu pełnego interesujących zdjęć. Zajęcia rozbudziły ciekawość poznawczą dzieci. Sześciolatki dowiedziały się między innymi dlaczego człowiek płacze i po co są łzy, dlaczego żuchwa jest jedyną ruchomą częścią czaszki, po co nam żebra i co to jest daltonizm. Zajęcia były bardzo interesujące i pouczające.

Wiadomość z dnia: 2017-11-28 13:08:25.

SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO

27.11.2017 r. dzieci z grupy Pszczółek samodzielne przygotowały pyszne i zdrowe II śniadanie. Przedszkolaki już dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych, należy najpierw dokładnie umyć ręce. Następnie wszyscy wspólnie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym wszyscy przystąpili do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki były nie tylko smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Wiadomość z dnia: 2017-11-27 22:34:50.

W OCZEKIWANIU NA ŚW. MIKOŁAJA

Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu jest zawsze dla dzieci najważniejszą imprezą w roku. Nic więc dziwnego,że przedszkolaki nie mogą się doczekać tak ważnego dla nich gościa. Aby podsycać radość dzieci, pokazać ich entuzjazm i odzwierciedlić panującą atmosferę w grupie sześciolatków zorganizowano zajęcia plastyczne, podczas których dzieci stworzyły podobiznę św. Mikołaja. Przedszkolaki chętnie pozowały do zdjęć z Mikołajem, a gigantycznych rozmiarów - jak na warunki przedszkolne - rzeźba z papieru i waty ozdobiła korytarz przedszkolny.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 463289