Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2019-02-20 14:02:42.

BAL KARNAWAŁOWY TYGRYSKÓW I ŻABEK

Dnia 19.02.2019r w grupie Żabek i Tygrysków odbył się bal karnawałowy. W związku z tym, że dzieci bardzo lubią bawić się w rycerzy i księżniczki, zorganizowaliśmy bal o takiej właśnie tematyce. Chłopcy byli przebrani z rycerzy i królów, natomiast dziewczynki za księżniczki i damy dworu. Zabawie karnawałowej towarzyszyły różne zabawy tj. układanie pociętych obrazków, odgadywanie zagadek tematycznych, zabawy ruchowe i tańce. Na jadalni czekał słodki poczęstunek dla dzieci. Największą radość sprawił przedszkolakom         „Turniej rycerski” gdzie chłopcy mogli walczyć o wybraną damę dworu. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki.

Wiadomość z dnia: 2019-02-19 15:21:29.

TYGRYSKI POZNAJĄ WULKANY

W piątek 15.02.2019r. w grupie 5-latków zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczne na temat wulkanów. Na początku dzieci dowiedziały się co to są wulkany i na czym polega erupcja. Następnie obejrzały film o największych wulkanach na świecie, a potem przedszkolaki ułożyły z rozsypanych liter wyraz: WULKAN. Na zakończenie zajęć przeprowadziliśmy doświadczenie za pomocą octu i sody oczyszczonej, dzięki któremu dzieci mogły zobaczyć i wyobrazić sobie wybuch wulkanu. Tygryski z ogromnym zaangażowaniem brały udział w eksperymencie. Były zachwycone i podekscytowane zajęciami.

Wiadomość z dnia: 2019-02-15 15:29:40.

SZEŚCIOLATKI W KRAINIE LITER

Dnia 13.02.2019r. dzieci z grupy żabek przeniosły się do „Krainy Liter”. Na zajęciach dydaktycznych, które miały na celu wzbogacenie słownika, rozwijanie i doskonalenie umiejętności czytania prostych struktur wyrazowych, oraz rozwijanie pamięci wzrokowej, utrwalaliśmy wiadomości na temat poznanych do tej pory liter. Podczas tych zajęć zostały przeprowadzone różnorodne zabawy słowne i ruchowe. Zajęcia rozpoczęliśmy zabawą „Jedzie pociąg na literkę...” po czym dzieci usiadły do stolika, gdzie za zadanie miały stworzyć swój zbiór literek. Zabawy „ Targ literek” czy „ Gra w sylaby” polegały na pracy w grupie, grę wygrała ta drużyna, która ułożyła najwięcej wyrazów ze swoich zbiorów. Zabawa która sprawił im największą radość to odgadywanie zagadek i układanie z liter ich odpowiedzi . Na koniec dzieci prezentowały z literek swoje imiona i nazwiska.

Wiadomość z dnia: 2019-02-15 15:27:06.

KARNAWAŁ NA ŚWIECIE 

Sześciolatki wielkimi krokami zbliżają się do zabawy karnawałowej. W związku z tym 14.02.2019r. na zajęciach dydaktycznych przybliżono dzieciom pojęcie karnawału. Wybraliśmy się w podróż do Wenecji i Brazylii , gdzie poznaliśmy zwyczaje jakie panują w tych państwach podczas karnawału. Dzieci poznały dzięki fotografiom i plakatom rodzaje masek i tworzyły swoje maski karnawałowe z cekinów, świecących ozdób i piór, które udekorowały korytarz. Dzieci nie mogą się doczekać zabawy karnawałowej i kiedy będą mogły założyć swoje maski.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 609061