Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2017-04-04 08:34:13.

„JAK ROŚLINY PIJĄ WODĘ?”- AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

W piątek 31.03.2017r. w przedszkolu odbyły się kolejne zajęcia z projektu Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Dzieci dowiedziały się jak potrzebna jest woda do życia nie tylko dla ludzi, ale także dla roślin i zwierząt. Na powitanie przedszkolaki, podczas zabawy w kole bliżej się poznały. Następnie dowiedziały się, że roślina mino iż nie posiada ust jak człowiek również pije wodę. Następnie dzieci rozpoznawały róże smaki za pomocą zmysłu smaku; miały zasłonięte oczy i próbowały czterech różnych napojów: wody, soku pomarańczowego 100%, mleka i soku jabłkowego 100%. Przedszkolaki poradziły sobie z zadaniem bez problemu J. Na zakończenie zajęć dzieci podsumowały wiadomości w kartach pracy.

Zajęcia były bardzo ciekawe, a przedszkolaki rozwinęły swoje predyspozycję oraz ukształtowały pozytywny stosunek do nauki.

 

Wiadomość z dnia: 2017-03-30 10:50:18.

MALI OGRODNICY 

Dnia 29.03.2017r. grupa starszaków rozpoczęła wiosenne przebudzenie w kąciku przyrody. Sadzenie kwiatów i warzyw poprzedziły zajęcia dydaktyczne związane z rozwojem roślin, miały one na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym. Następnie udaliśmy się do pobliskiego sklepu gdzie przedszkolaki mogły wybrać nasiona które chciałyby posiać. Samodzielnie sadziły kwiaty, szczypiorek i koperek. Każde dziecko podlało swoją roślinkę, cała grupa wspólnie z nauczycielem ustaliła pełnienie codziennych dyżurów przy pielęgnacji roślin.

Wiadomość z dnia: 2017-03-24 12:16:32.

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

„JAK POWSTAJĄ KOLORY”

Ostatnia edycja Akademii Zdrowego Przedszkolaka, która odbyła się w piątek 24.03.2017r. dotyczyła kolorów. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak powstają barwy, uczyły się ich odcieni i poznały kolory podstawowe. Dzieci mogły samodzielnie eksperymentować z farbami i obserwować co się stanie gdy połączą je ze sobą - budziło to wielkie zaskoczenie i radość. Nasze przedszkolaki bardzo lubią rysować, kolorować i malować dlatego aktywnie i z zainteresowaniem brały udział w zajęciach. Zdobyta wiedza z pewnością przyda się małym artystom w wykonywaniu codziennych prac plastycznych.

Wiadomość z dnia: 2017-03-23 14:02:56.

PRZEDSZKOLAKI NA BASENIE

Dnia 20.03.2017r. Grupa 5 i 6- latków pojechała na basen. Nasze przedszkole bierze udział w projekcie „Pływam dla zdrowia”. Przedszkolaki zabrały ze sobą wszystko co było im potrzebne do pływania. Na samym początku instruktor poinstruował nas, jak dzieci powinny zachowywać się na terenie pływalni i w wodzie. Przedszkolaki wykonały kilka ćwiczeń na rozgrzewkę pod okiem instruktora, który obserwował również jak nasze dzieci radzą sobie w wodzie: ćwiczyły nogi, pływały z makaronem i na macie, wstrzymywały oddech pod wodą. Dzieci były bardzo zadowolone, podczas powrotu do placówki dzieliły się swoimi wrażeniami z basenu. Nie mogą się już doczekać kolejnego wyjazdu.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 393998