Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2017-05-09 09:41:59.

AKADEMIA AQUA – FRESH”

W ramach projektu Akademia Aqua Fresh przeprowadzono w naszym przedszkolu zajęcia uświadamiające dzieciom konieczność przestrzegania higieny jamy ustnej i zachęcono dzieci do systematycznego mycia zębów. Dzieci wysłuchały opowiadania o zabawnych bohaterach jakimi jest rodzina Pastusiów. Oglądnęły również bajkę "Skąd się biorą zęby" oraz "Co powinniśmy wiedzieć o szczoteczce do zębów". Dzieci dowiedziały się jak chronić zęby przed Robaczkiem Próchniaczkiem, ile mają ząbków mlecznych, gdzie ukrywa się ząb zanim stanie się widoczny, jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów i jak należy często wymieniać szczoteczkę do mycia zębów. Uczyły się również jak prawidłowo czyścić ząbki po czym samodzielnie wszyscy razem umyliśmy je.

Wiadomość z dnia: 2017-04-21 12:34:18.

PRZEDSZKOLAKI W CZASŁAWIU

W miniony czwartek (20 kwietnia 2017r.) dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Czasławia. Celem wyprawy było odwiedzenie Zagrody Edukacyjnej o nazwie Zaczarowane Wzgórze. Podczas pobytu z tym magicznym miejscu, przedszkolaki miały okazję poznać i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym nas świecie, zwierzętach i przyrodzie. Po powitaniu i wypiciu ciepłej herbaty przygotowanej przez przemiłe panie z Zaczarowanego Wzgórza, dzieciaczki zamieniły się w małych jeźdźców. Każdy w kasku na głowie z duma dosiadał swojego rumaka, prowadzonego przez panią opiekunkę, która wcześniej wyjaśniła jak należy zachowywać się w obecności zwierząt. Następnie przedszkolaki miały okazję rozwinąć swoje umiejętności manualne. Za pomocą plasteliny i piórek, ozdabiały drewniane sylwetki zwierząt. Wszyscy wykazali się inwencją twórczą i dzięki temu powstały piękne dzieła sztuki. Kolejną ogromną atrakcją, dającą mnóstwo radości było odwiedzenie zagrody i karmienie znajdujących się w niej owiec, baranów, świnek oraz różnego rodzaju ptaków. Nasze odważne dzieci świetnie sobie poradziły z tym zadaniem! Ważnym momentem okazało się też własnoręczne wytwarzanie masła dawną metodą oraz przygotowywanie i wypiekanie podpłomyków, które potem można było zjeść ze smakiem. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji przedszkolaki zjadły kiełbaskę z grilla oraz brały udział w ciekawych zabawach np. z chustą animacyjną.

Dzięki pobytowi w tym niezwykłym miejscu, gdzie ludzie żyją blisko natury, dzieci nauczyły się szacunku do przyrody, jak należy postępować ze zwierzętami oraz jak bezpiecznie zachowywać się w ich otoczeniu. Niestety czas na Zaczarowanym Wzgórzu minął bardzo szybko i z żalem trzeba było wracać.

Wiadomość z dnia: 2017-04-12 12:17:10.

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY

Dnia 10.04.2017r. Tomasz Kiszka z oddziału 6- latków otrzymał nagrodę za zajęcie I miejsca w gminnym konkursie plastycznym „ Tradycyjne jajko wielkanocne” w Zasani. Celem konkursu było krzewienie twórczości i obyczajowości ludowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wiadomość z dnia: 2017-04-07 11:47:31.

„MALUSZKI JUŻ WIEDZĄ JAK ZDROWO SIĘ ODŻYWIAĆ”

W piątek 07.04.2017r. w grupie maluszków odbyły się zajęcia na temat zdrowego odżywiania w związku z realizacją projektu Akademia zdrowego Przedszkolaka. Dzieci poznały piramidę żywienia oraz skutki nadmiaru jedzenia słodyczy. Odbyła się pogadanka na temat jak ważne jest dbanie o zęby, ale też, że nie należy się bać wizyty u dentysty, gdyż to nam może tylko pomóc. Następnie maluszki rozróżniły owoce i warzywa dzieląc je na dwa zbiory, jak także podzieliły ich nazwy rytmicznie na sylaby, określając liczbę sylab w wyrazie. Na zakończenie dzieci pokolorowały rysunek przedstawiający owoce i warzywa, utrwalając tym samym zdobyte wiadomości oraz rozwinęły małą motorykę.

W trakcie zajęć odbyła się również krótka gimnastyka, aby dzieci wiedziały, że ruch w ciągu dnia jest bardzo ważny. Maluszki z zaciekawieniem słuchały, chętnie i aktywnie brały udział w zajęciach.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 393999