Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2018-10-09 00:23:11.

PYSZNA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci z grupy maluszków postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę. 

 

Wiadomość z dnia: 2018-09-21 14:47:46.

SPRZĄTANIE ŚWIATA - AKCJA SEGREGACJA

Dnia 05.10.2018r grupy 5 i 6 latków brały udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Na początku zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczne poświęcone segregacji śmieci oraz jaki to ma wpływ na ochronę środowiska. Następnie wyruszyliśmy sprzątać okolicę naszej placówki. Na kończenie przedszkolaki, aby utrwalić wiadomości, posegregowały zebrane śmieci.

Wiadomość z dnia: 2018-09-21 14:47:46.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

27.09 2018r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na „Orła”, gdzie zorganizowano Święto Pieczonego Ziemniaka. Na miejscu czekał na nas grill z kiełbaskami, ciepła herbata i oczywiście główną rolę odgrywał pieczony ziemniak. Na miejscu czekało nas jeszcze kilka atrakcji, dzieci mogły pobawić się na placu zabaw, wzięły udział w torze przeszkód, a największą radość sprawiły im zabawy ruchowe z chustą animacyjną.

Wiadomość z dnia: 2018-09-21 14:47:46.

ZABAWY BADAWCZE Z WODĄ W GRUPIE MISIÓW

W ramach rozszerzania ciekawości poznawczej zainicjowano ciekawe zajęcia wprowadzające naszych najmłodszych przedszkolaków do ciekawego świata mórz i oceanów. Dzieci nie tylko poznawały zwierzątka żyjące w podwodnym królestwie, ale również miały okazję dowiedzieć się jak przystosowują się one do życia. Dopełnieniem zajęć były zabawy badawcze z wodą. Dzieci sprawdzały co pływa a co tonie, co ułatwia pływanie, dlaczego statki nie toną i co to jest ,,siła wyporu wody”.

Zabawy bardzo podobały się dzieciom, które otwierały szeroko buzie ze zdziwienia i zadowolenia.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 609039