Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Kalendarz Szkolny
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2018-11-16 10:14:20.

ZAJĘCIA RUCHOWE W PRZEDSZKOLU 

W naszym przedszkolu na bieżąco w ciągu roku są podejmowane działania na rzecz aktywności fizycznej. Podczas tych zajęć dzieci uczestniczą w różnych zabawach i ćwiczeniach gimnastycznych, grach zespołowych na sali gimnastycznej, lub boisku sportowym. Celem tych zajęć i zabaw ruchowych jest rozwijanie sprawności ruchowej, zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu dziecka, rozwijanie aktywności w zabawie i umiejętności współpracy z rówieśnikami.

Zajęcia ruchowe w przedszkolu spełniają bardzo ważną role, ponieważ pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy i kształtują sprawność fizyczną dzieci.

Wiadomość z dnia: 2018-11-16 10:11:00.

KONKURS PLASTYCZNY 

Miło nam poinformować, że Wojciech Kasperek z grupy 6-latków otrzymał wyróżnienie w Miejsko - Gminnym Konkursie Plastycznym „Co to jest Polska? Niepodległość oczami dziecka”. 

Wojtuś otrzymał dyplom i upominek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wiadomość z dnia: 2018-11-13 23:14:01.

KOCHAM CIĘ POLSKO!

W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w grupie maluszków przeprowadzono zajęcia o tematyce patriotycznej. Nasze przedszkolaki poznały legendarne dzieje powstania państwa polskiego, słuchały ciekawostek z życia królów Polski oraz odkrywały zasady zachowania obowiązujące rycerzy i damy dworu. Dzieci przebrane w stroje z dawnej epoki odtwarzały mini-scenki dramowe, śledziły ,,savoir -vivre” średniowiecznych rycerzy, bawiły się historią i jednocześnie uczyły. Na dworze króla i królowej odbył się wspaniały turniej rycerski, w którym rycerze rywalizowali o serce damy dworu. Następnie pociąg zachwyconych przedszkolaków wyruszył w ,,podróż po Polsce”. Kolejne stacje związane były z poznawaniem największych i najsłynniejszych miast Polski. Dzieci w oparciu o zdjęcia, ilustracje, zgromadzone pamiątki i rekwizyty przeniosły się wyobraźnią do Zakopanego, Krakowa, Warszawy, by na końcu dotrzeć do Gdańska. Przedszkolaki poznały symbole i barwy narodowe, co ma odzwierciedlenie w ich pięknych pracach plastycznych.

 

Wiadomość z dnia: 2018-11-13 23:12:21.

ŚLUBOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

W październiku odbyło się uroczyste ślubowanie przedszkolaków. Jak co roku dzieci wspólnie z wychowawcami grup przedszkolnych przygotowały krótki program artystyczny. Na scenę wkroczyły małe lecz bardzo odważne ,,Misie” z grupy 3/4-latków, swoje tańce prezentowały również rok starsze ,,Tygryski” , a cały występ zakończyły ,,Żabki” z grupy sześciolatków. Dzieci zostały nagrodzone słodkimi upominkami i otrzymały kolorowe plakietki dzielnego przedszkolaka.

 

 

 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 650020