Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2018-11-21 16:16:21.

DZIEŃ MARCHEWKI U MALUCHÓW

W listopadzie przeprowadziliśmy w naszym przedszkolu uroczysty Dzień Marchewki. Maluchy ubrane na pomarańczowo urządziły sobie wyjątkowe święto. Pokonywały tor przeszkód na uprzednio przygotowanym ,,marchewkowym polu”, śpiewały piosenki tematyczne, rozwiązywały skomplikowane zadania matematyczne od króliczka Szarusia oraz porównywały wielkość tych warzyw. Ponadto dzieci próbowały babeczek marchewkowych samodzielnie dekorowanych lukrem i ozdabianych ,,mini – marchewką”. Na zakończenie zajęć wspólnie z mamą Sergiuszka Gruchacza przygotowały zdrowy sok z marchewki i jabłek.

Dziękujemy pani Urszuli Gruchacz za pomoc w zorganizowaniu ciekawych zajęć i przygotowanie smakołyków dla dzieci.

Wiadomość z dnia: 2018-11-16 10:14:20.

ZAJĘCIA RUCHOWE W PRZEDSZKOLU 

W naszym przedszkolu na bieżąco w ciągu roku są podejmowane działania na rzecz aktywności fizycznej. Podczas tych zajęć dzieci uczestniczą w różnych zabawach i ćwiczeniach gimnastycznych, grach zespołowych na sali gimnastycznej, lub boisku sportowym. Celem tych zajęć i zabaw ruchowych jest rozwijanie sprawności ruchowej, zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu dziecka, rozwijanie aktywności w zabawie i umiejętności współpracy z rówieśnikami.

Zajęcia ruchowe w przedszkolu spełniają bardzo ważną role, ponieważ pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy i kształtują sprawność fizyczną dzieci.

Wiadomość z dnia: 2018-11-16 10:11:00.

KONKURS PLASTYCZNY 

Miło nam poinformować, że Wojciech Kasperek z grupy 6-latków otrzymał wyróżnienie w Miejsko - Gminnym Konkursie Plastycznym „Co to jest Polska? Niepodległość oczami dziecka”. 

Wojtuś otrzymał dyplom i upominek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wiadomość z dnia: 2018-11-13 23:14:01.

KOCHAM CIĘ POLSKO!

W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w grupie maluszków przeprowadzono zajęcia o tematyce patriotycznej. Nasze przedszkolaki poznały legendarne dzieje powstania państwa polskiego, słuchały ciekawostek z życia królów Polski oraz odkrywały zasady zachowania obowiązujące rycerzy i damy dworu. Dzieci przebrane w stroje z dawnej epoki odtwarzały mini-scenki dramowe, śledziły ,,savoir -vivre” średniowiecznych rycerzy, bawiły się historią i jednocześnie uczyły. Na dworze króla i królowej odbył się wspaniały turniej rycerski, w którym rycerze rywalizowali o serce damy dworu. Następnie pociąg zachwyconych przedszkolaków wyruszył w ,,podróż po Polsce”. Kolejne stacje związane były z poznawaniem największych i najsłynniejszych miast Polski. Dzieci w oparciu o zdjęcia, ilustracje, zgromadzone pamiątki i rekwizyty przeniosły się wyobraźnią do Zakopanego, Krakowa, Warszawy, by na końcu dotrzeć do Gdańska. Przedszkolaki poznały symbole i barwy narodowe, co ma odzwierciedlenie w ich pięknych pracach plastycznych.

 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 616546