Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2017-10-13 14:42:44.

DZIEŃ MARCHEWKI W GRUPIE SZEŚCIOLATKÓW

W ramach codziennego cyklu zajęć sześciolatki urządziły sobie Święto Marchewki. Salazajęć przemieniona została w marchewkowe pole, a dzieci ubrane na pomarańczowo śpiewały piosenki i rozwiązywały ciekawe zadania. Przedszkolaki opowiadały historyjkę obrazkową "O króliczku Szarusiu i jego marchewkach" , przygotowywały mini-inscenizację do słów piosenki ,, Na marchewki urodziny” oraz rozwiązywały matematyczne działania z wykorzystaniem klamerek z przyklejonymi sylwetami marchewki. Sześciolatki wysłuchały ciekawostek nauczyciela na temat znaczenia marchewki w życiu ludzi, które zostały poparte prezentacjami multimedialnymi i bajkami edukacyjnymi. Dzieci kolorowały również marchewkowe malowanki i rozwiązywały proste labirynty. Dopełneniem ciekawych zajęć była degustacja soku z marchwi firmy ,,Kubuś” oraz przygotowanie i wspólne spożywanie surówki z marchewki i jabłek.

Wiadomość z dnia: 2017-10-13 14:41:14.

OWOCOWO CZYLI ZDROWO

Tradycyjnie, jak co roku przedszkolaki w ramach akcji "zdrowego odżywiania" przygotowywały smaczną owocową sałatkę. Dzieci rozwijały umiejętności praktyczne, uczyły się posługiwać nożem oraz poznawały wartości odżywcze użytych do przygotowania posiłku owoców. Najwięcej radości sprawiło im częstowanie innych własnoręcznie przygotowaną sałatką. Dzieci były z siebie bardzo dumne i niezwykle szczęśliwe. Oby więcej takich smacznych i zdrowych zajęć...

Wiadomość z dnia: 2017-10-13 14:39:15.

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO

W ramach realizacji programu ,,Bezpieczne przedszkole” przeprowadziliśmy w naszej placówce szereg zajęć poświęconych zagadnieniom bezpieczeństwa dzieci w drodze do przedszkola. Dzieci poznały podstawowe zasady ruchu drogowego, trudziły się nad prawidłowym odszyfrowaniem znaczenia znaków drogowych, brały udział w zabawach symulacyjnych uczących ich właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię, wysłuchiwały opowiadań i bajek tematycznych uświadamiających im zagrożenia jakie mogą ich dotyczyć oraz poznawały podstawowe telefony alarmowe i sposoby reagowania w sytuacjach trudnych. Wszystko poprzeplatane było zabawami dydaktycznymi i filmikami edukacyjnymi.

Wiadomość z dnia: 2017-10-13 09:01:02.

PYSZNA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA

Dnia 12.10.2017r. w naszym przedszkolu było smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy 5-latków na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona i ananas. Robienie sałatki poprzedziły zajęcia dydaktyczne na temat owoców i witamin które zawierają. Dzieci dzieliły owoce na te nasze z sadu i te egzotyczne, dowiedziały się dlaczego należy jeść owoce. Po zajęciach umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki , każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Sałatka owocowa to nie był koniec popisów dzieci, przygotowaliśmy również zdrowy koktajl truskawkowy, który ze smakiem wypiły dzieci. Na zakończenie przedszkolaki pokolorowały malowankę z owocami które znalazły się w naszej sałatce.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 414705